Blogi kancelarii nagrodzone
przez Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również:

Włącz się do dyskusji

Dziękuję za ten artykuł. Właśnie jedna firma namawiała mnie na zastrzeżenie domeny internetowej w Urzędzie Patentowym. Wydawało mi się to dziwne skoro mam już opatentowaną nazwę. Teraz rozumiem, że chcieli mnie naciągnąć na bezsensowne koszty.

Cieszę się, że pomogłem. Dobrze, że nie dała się Pani naciągnąć. Wnioski z tego artykułu są takie, że zastrzeżenie domeny internetowej w formie znaku towarowego to przepalanie pieniędzy. Może Pani ich zapytać czy sama nazwa nie zabezpiecza domeny. Z tego co jednak wiem to firmy, które tak chętnie reklamują swoje usługi rejestrowania znaków towarowych mają od rozmów z klientami handlowców. Nie są to nawet prawnicy. Ich zadaniem jest sprzedawać jak najwięcej i za jak najwyższą kwotę. Smutne.

Panie Mikołaju, mam natomiast do Pana takie zapytanie – powiązane z artykułem – co się może stać lub co warto zrobić jeśli 10 lat temu zarejestrowałem sklep o nazwie UNIKALNYWYRAZ.PL podczas gdy istnieje zagraniczna strona z tą samą frazą UNIKALNYWYRAZ.COM – skierowana do użytkowników amerykańskich jednakże strona tematycznie jest niemal taka sama, choć nie jest plagiatem to branża ta sama. Strona zagraniczna (.com) ma zarejestrowany znak towarowy od 2 lat (ja domene zarejestrowałem 10 lat temu, oni posiadają swoją od 15 lat). Powinienem się jakoś zabezpieczyć na przyszłość? mogę coś zrobić? jakieś sytuacje którymi powinienem się martwić tu występują?

Dzień dobry Panie Marianie. Kluczowe w tej sytuacji jest to gdzie terytorialnie konkurencja ma zastrzeżony znak. Jeżeli tylko w USA to problemu nie ma. Nic Panu nie zrobią. Gorzej jeżeli dysponują znakiem unijnym bo on obejmuje Polskę. Nie oznacza to, że jest Pan bezbronny, ale mocno by to sprawę skomplikowało i skazało Pana na spór. Jeżeli jednak konkurencja ani nie działa w Polsce ani nie dysponuje tutaj zastrzeżonym znakiem towarowym to rekomendowałbym szybko zrobić własne zgłoszenie. Wyeliminuje Pan ten problem będąc pierwszy w Urzędzie Patentowym. Więcej, będzie Pan miał narzędzie prawne do tego aby zablokować ich hipotetyczną rejestrację na UE.

Napisz do nas mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410