Blogi kancelarii nagrodzone
przez Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

mgr inż. Wojciech Lech

europejski rzecznik patentowy

Studia inżynierskie ukończyłem na Wydziale Elektroniki na Politechnice Gdańskiej. Jestem zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie w Szwajcarii.

Specjalizacja

Przeprowadzam badania czystości patentowej, opracowuję opisy patentowe a potem zgłaszam wynalazki np. do Urzędu Patentowego RP. Przygotowuję strategie ochrony własności intelektualnej Klientów w formie konsultacji albo opinii prawnych.

Doświadczenie

Od 1988 do 1993 roku pracowałem jako rzecznik patentowy na Akademii Techniczno Rolniczej (dzisiejsza Politechnika Bydgoska). W 1990 założyłem naszą rodzinną Kancelarię Patentową LECH. Przez ten czas pomogłem ponad 5 tysiącom przedsiębiorcom.

Co robię po pracy?

Przez 10 lat działałem w stowarzyszeniu mającym na celu odbudowę fontanny Potop, największej atrakcji przedwojennej Bydgoszczy. Kiedy to się w końcu udało, wolny czas poświęcam na dobrą książkę. Niezmiennie interesuję się historią II Wojny Światowej.

 

wojciech-lech
Napisz do nas mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410