Blogi kancelarii nagrodzone
przez Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Studia prawnicze ukończyłem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie w Szwajcarii.

Specjalizacja

Rejestruję znaki towarowe i wzory przemysłowe. Pomagam zwalczać nieuczciwą konkurencję. Doradzam w kwestii praw autorskich. Do tego prowadzę negocjacje oraz zastępuję Klientów w sporach przed Urzędem Patentowym RP, EUIPO i sądami.

Doświadczenie

Do zespołu naszej rodzinnej kancelarii dołączyłem w 2008 roku. Prowadzę blogi o prawnej ochronie marki oraz o prawnej ochronie produktu. Oba zdobyły główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie Urzędu Patentowego RP. Swoją wiedzą dzielę się również na YouTube, w ramach autorskiego podcastu oraz na konferencjach branżowych.

Co robię po pracy?

Lubię samodzielnie organizować wyjazdy. Zwiedziłem tak m.in. Krym, Gruzję, Wietnam oraz Malezję. Na co dzień baterie ładuję poprzez sport. 5 lat trenowałem MMA a obecnie łączę treningi kalisteniki z tymi pod triathlon. Miłością do sportu próbuję zarazić 2 letniego syna.

Mikolaj-Lech
Napisz do nas mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410